תוספות בנייה על הגג

לא מעט אנשים מעוניינים להרחיב את דירת המגורים שלהם או הבית הפרטי שלהם כתוצאה מסיבות שונות. לא פעם, האופציה היחידה להרחבה היא לבנות תוספת בנייה על הגג. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין כי תוספת בנייה על הגג תדרוש היתרים שונים ואישורים שונים ועל כן, חשוב מאוד להבין מה דורש הליך מעין זה, האם הוא מתאים לכם והאם בכלל יש לכם אפשרות לבצע אותו. לא פעם כאשר מדובר על בניין מגורים משותף, לא תמיד תהיה אפשרות להוסיף תוספת בנייה כלשהי על הגג ועל כן, יש לברר היטב מה דורש כל הליך ואיזה אנשי מקצוע כדאי שילוו אותו.

 

תוספות בנייה על הגג- איזה אישורים צריך לקבל?

כאשר מדובר על תוספות בנייה על גג של בניין משותף, יש צורך שאדריכל מקצועי ומוסמך יאשר ראשית כל כי המצב הפיזי של הגג מאפשר בנייה. מעבר לכך, יש צורך לבדוק מה מצב הבעלות של הגג, כאשר ניתן לחלק את השטחים בבניין המשותף לשני סוגים: שטחים פרטיים ושטחים משותפים. הרכוש הפרטי הוא דירת המגורים וכל השטחים הצמודים אליה לרבות חצר, חנייה, מרפסת, מחסן ולפעמים גם הגג. הרכוש המשותף הוא הלובי של הבניין, חדר המדרגות, המעלית ועוד. בשטחים משותפים יהיה צורך לקבל את אישור הדיירים כולם לצורך ביצוע כל פעולה באשר היא. בדרך כלל הגג בבית משותף הוא רכוש משותף ולכן, חשוב לדעת שבנייה על הגג מותרת רק לדייר בקומה האחרונה ורק אם קיבל את הבעלות עליו. כדי לקבל את הזכויות יש צורך בקבלת הסכמה של 75 אחוזים מדיירי הבניין. התמורה בגין מכירת הגג תחולק בין דיירי הבניין.

כמו בכל תוספת בנייה, יש צורך לבדוק ולהוציא היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. היתר בנייה מעין זה יינתן במקרה שלא נוצלו כל זכויות הבנייה בנכס ושבתוכנית בניין העיר מעודכנת, ניתנות זכויות נוספות לבנייה. כאשר מגישים את הבקשה להרחבה בגג, יש צורך להוכיח בעלות על השטח בגג ולהביא חתימות כאמור של לפחות 75 אחוזים מבעלי הנכסים האחרים בבניין.

כאשר מדובר על תוספות בנייה על הגג של בית פרטי, יש להגיש בקשה להיתר בנייה שתתקבל אם תוכיחו כי אתם בעלי הנכס ומתגוררים בו וכן, אם תוכניות הבניין בעיר יבדקו וימצא כי הן מאפשרות תוספת בנייה על גג הבית שלכם. כמו כן, הרשות תבחן פרמטרים נוספים כדי לאשר את תוספת הבנייה לרבות גודל התוספת, היקף הבנייה, משקל התוספת למבנה ועוד כאשר המטרה היא להבטיח לא יהיה מצב של עומס על מבנה קיים.

 

איזה אנשי מקצוע כדאי שילוו את התהליך?

כאשר מדובר על תהליך תוספות בנייה על הגג, יש צורך ראשית כל לבחור באדריכל מקצועי ומנוסה שיבחן את הגג ויוודא כי מדובר על גג שניתן להוסיף עליו את תוספת הבנייה הרלוונטית. שנית, אם היתר הבנייה התקבל, יש לבחור קבלן שיבצע את העבודה וחשוב מאוד לבחור קבלן שיש לו ניסיון בתחום זה. כדי שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת ואיכותית, כדאי מאוד לבחור חברה העוסקת בתחום פיקוח וניהול בנייה. חברה מעין זאת, אשר יודעת כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר בכל מקרה של תוספות בנייה על הגג, תלווה את התהליך מתחילתו ועד סופו, תדאג לאנשי המקצוע הנדרשים עבור הוצאת התהליך לפועל ותוודא כי התהליך מתבצע בצורה תקינה ובטוחה בכל היבט אפשרי.

 

כיצד לבחור חברת שערים?

הוספה של שער חשמלי הן עבור בית פרטי והן עבור בניין משותף ללא ספק מהווה צעד חכם וחשוב מאוד. כאשר מדובר על בית פרטי, שער

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הנחלים המרעננים המומלצים לקיץ

הקיץ כבר כאן ומרגישים אותו היטב, הדבר הראשון שהמטייל הישראלי מחפש זה התרעננות בתנאי חום קיצוניים. בישראל ישנם לא מעט נחלים ומקורות מים אשר מאפשרים

למה כל כך חשוב לקדם עסק בגוגל?

לא ניתן להדגיש יתר על המידה את החשיבות של מנוע החיפוש של גוגל. זהו מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם ויש לו השפעה משמעותית על האופן

סוגי אוכל לחתולים

חתולים הם מקסימים ומגיע להם את הטוב שבטוב בכל הקשור לאוכל. הם גם יקרים לטיפול, אז צריך להיזהר במה שהם אוכלים. הסוגים הפופולריים ביותר של