הנחלים המרעננים המומלצים לקיץ

הקיץ כבר כאן ומרגישים אותו היטב, הדבר הראשון שהמטייל הישראלי מחפש זה התרעננות בתנאי חום קיצוניים. בישראל ישנם לא מעט נחלים ומקורות מים אשר מאפשרים מסלולי הליכה במים, התרעננות ושכשוך בתוך נחלים . חלקם נמצאים בתוך פינות חמד לאורך נחלים שהכניסה מתוך שמורת הטבע אסורה אך לאורך הנחל, מחוץ לשטח השמורה, מסתבר שיש לא מעט נקודות רחצה אפשרויות ומומלצות שלא כולם מכירים.

 

אז זה הזמן לעשות לכם סדר בנחלים בישראל , לאיזה נחל מותר להיכנס? היכן מותר להיכנס ? והכי חשוב איך מגיעים?

חילקתי לכם את ההמלצות לפי אזורים בארץ כדי לעשות לכם סדר.

אזור הצפון

כידוע אזור הצפון התברך בכל כך הרבה מים ופינות התרעננות אם זאת חשוב לדעת שרבים מהנחלים נמצאים בשמורות טבע ולא בכולם ניתן להתרחץ . אז איפה כן ? ובכן אחד הנחלים שיותר מכל מתאימים ומומלצים לקיץ הוא נחל הקיבוצים הנמצא בפארק המעיינות שבאזור הגלבוע.

נחל הקיבוצים הוא נחל שאפשר ללכת לאורכו ולמעשה יש "מסלול רטוב" בתוך שטחי הפארק . מתחילים אותו בעין מגדל ומסיימים אותו ב"מגלשות " (צינורות עבים אליהם נכנסים הילדים וגולשים מתוכם).

היתרון הגדול  במסלול זה ,שיש נקודות  יציאה מהנחל, בהם ניתן לעבור למסלול היבש . בקיץ המסלול הרטוב הוא מעולה כי לא מרגישים את החום. איך מגיעים ? בוויז : "פארק עמק המעיינות" . מחנים את הרכב במגרש החנייה נכנסים לפארק הליכה קצרה בצד שמאל נמצא עין מגדל משם מתחילים את ההליכה בתוך המים.

 

נחל נוסף הנמצא באזור הצפון ויש בו פינות רבות לשכשוך ורחצה הוא נחל שניר , אמנם בשמורת הטבע חל איסור להתרחץ (למעט בריכת השכשוך) יש לא מעט נקודות בהם ניתן להיכנס לתוך המים , מחוץ לאזור השמורה, אחת מהן היא בגן הצפון. עליכם להגיע לאזור החנייה של מרכז קניות ומסעדות זה הנמצא באצבע הגליל. משם בקצה הימני קיצוני תראו מסעדה מזרחית מאחוריה יש מדרגות שיובילו אתכם הישר לנחל שניר. בוויז : גן הצפון. כמו כן בתוך שטח השמורה יש גם את המסלול הרטוב המומלץ למשפחות כך שאפשר לשלב את שתי הנקודות בנחל.(בוויז: שמורת נחל שניר" – נמצא ליד הגושרים).

הנחל השלישי הנחשב המצטיין בנחלי הצפון הוא נחל כזיב זהו נחל הנמצא באזור הגליל המערבי הנחל מרשים ביופיו כולל מסלולי הליכה במים ומחוצה להם כולל מעיינות וניקבות מים.  ויש במהלכו  הרבה מאוד נקודות כניסה למים למשל : עין חרדלית ,עין טמיר , עין זיו ועוד.

הנקודה הנוחה והקלה ביותר להיכנס למים בלי ללכת הרבה היא עין חרדלית. איך מגיעים : בוויז :עין חרדלית.

אזור המרכז

באזור המרכז אמנם אין יותר מדי נחלים איתנים, אשר זורמים כל השנה. מרבית הנחלים אכזבים וזורמים רק בחורף אך יש נחל אחד יפה ,ארוך עם הרבה מים הנקרא "נחל הירקון" גם כאן חלקו נמצא בתוך שטחי שמורות טבע שם הרחצה אסורה ואילו בחלקים האחרים שלו כגון : בית לאה או המפל הנסתר תוכלו להתרחץ ולשכשך רגליים וגם לשחות בחודשי הקיץ.

איך מגיעים ? בוויז :המפל הנסתר ליד שרונים.  הנקודה השנייה בוויז :"בית לאה".

 

אזור הדרום

ככל שמדרימים כידוע הסיכוי למצוא מים בקיץ הופך להיות אפסי אבל תתפלאו שגם באזור עם הכי פחות גשם והיובש הכי גדול בארץ. יש נחלים מדהימים שגם בקיץ שוקקים בחיים ומלאים במים. למשל נחל דוד בשמורת עין גדי. או נחל ערוגות הנמצא גם כן סמוך אליו. למרות שמדובר בשמורות טבע יש אזורים בשמורות אילו שניתן להתרחץ בנחל ויש במהלך המסלול בריכות מים עמוקות וצלולות.

איך מגיעים ?לנחל דוד, בוויז: "שמורת נחל דוד"  לנחל ערוגות, בוויז :"נחל ערוגות".

לסיכום בישראל יש לא מעט נחלים המאפשרים התרעננות גם בחודשי הקיץ הבוערים שאין גשמים.

כותב הכתבה : גיל אהרוני מהאתר "בא לי לטייל".

 

 

 

תוספות בנייה על הגג

לא מעט אנשים מעוניינים להרחיב את דירת המגורים שלהם או הבית הפרטי שלהם כתוצאה מסיבות שונות. לא פעם, האופציה היחידה להרחבה היא לבנות תוספת בנייה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

כיצד לבחור חברת שערים?

הוספה של שער חשמלי הן עבור בית פרטי והן עבור בניין משותף ללא ספק מהווה צעד חכם וחשוב מאוד. כאשר מדובר על בית פרטי, שער

למה כל כך חשוב לקדם עסק בגוגל?

לא ניתן להדגיש יתר על המידה את החשיבות של מנוע החיפוש של גוגל. זהו מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם ויש לו השפעה משמעותית על האופן

סוגי אוכל לחתולים

חתולים הם מקסימים ומגיע להם את הטוב שבטוב בכל הקשור לאוכל. הם גם יקרים לטיפול, אז צריך להיזהר במה שהם אוכלים. הסוגים הפופולריים ביותר של